Hizmet Sözleşmemiz

İnternet ortamında hizmetler sunan "Pear" ile kişisel, finansal ve diğer bilgilerini sipariş sırasında belirterek hizmet alan kişi
(bundan böyle kullanıcı olarak anılacaktır) sözleşmenin taraflarını oluşturur.

Sözleşme

İş bu sözleşmenin konusu aşağıda kısaca açıklanan, internet sitelerinin barındırılması, görsel ve teknik tasarımı ve isim tescili işlemi hizmetlerinin ana hatlarının belirlenmesi ve karşılıklı hakların korunması ile ilgili hükümlerdir.

İş bu sözleşme Kullanıcının, vermiş olduğu siparişle ilgili, sorumluluğu olan bedeli "Pear"a ödeme kanallarından birini kullanarak (kredi kartı veya havale) ulaştırmasıyla başlar. Sipariş sırasında Kullanıcı tarafından tercih edilen hizmet periyodu (aylık sipariş/yıllık sipariş) bitiminde sona erer.

"Pear" sağladığı hiçbir hizmette yedek alma sorumluluğunda değildir. Yedek alma sorumluğuğu tamamen müşteriye aittir. "Pear" bu konuda kesinlikle sorumlu ve/veya mesul tutulamaz.

Önceden mazeret belirtilmesi durumunda ödeme tarihinizden sonraki 3 gün boyunca ödemenizi gecikmeli olarak yapabilirsiniz. Ancak süresi bitip silinen hizmetlerde önceden haber verilmediği için hak talep edilemez. Bu gibi durumlarda "Pear" yedek verme ve hizmeti açık tutmak zorunda değildir.

"Pear" sağladığı tüm hizmetlerde istediği gibi teknik ve/veya finansal değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Paketler üzerinde istediği gibi düzenleme yapabilir, bu konuda "Pear" sorumlu tutulamaz.

"Pear" paylaşımlı hosting sunucuları profesyonel optimizasyon firmaları tarafından optimize edilmiş olup tüm özellikleri stabildir. Hiçbir kullanıcının isteği üzerine sunucuya ek bir yazılım kurulmaz/kurulu yazılımların ayarları değiştirilmez.

Destek talepleri içerisinde hakaret/küfür ya da aşağılama tespit edildiğinde, "Pear" müşterinin hesabını sunucularından kalıcı olarak silme hakkını saklı tutar. Herhangi bir ön uyarı ve ücret iadesi söz konusu değildir.

Pear"ın tahsis ettiği alan üzerinde kullanılan içeriğin, işlemci (maks. %50) veya hafıza kaynaklarının, kullanarak aynı bilgisayar üzerinden hizmet alan diğer müşterilerin aldığı hizmetin etkilenmesine neden olmak. Kaynak tüketiminin fazla olduğu durumlarda, öncelikli olarak "Pear", kullanıcıya bir üst model servis sunacaktır. Kabul edilmemesi durumunda "Pear" hizmeti sonlandırma hakkını kendinde saklı tutar. Hizmet bedelinin sözleşmede belirlenen zamanda ve tam olarak ödenmemesi, kredi kartı ile ödeme alındığı hallerde bu konuda Kullanıcıya ait bir aksaklık olması. Ve burada belirtilmemiş olmasına rağmen yürürlükteki yasalara aykırı düşecek yayınları "Pear" servislerini kullanarak yayınlamak, "Pear"ın kendisine vermiş olduğu şifreleri kullanarak diğer müşterilerin ve "Pear"ın güvenliğini tehlikeye sokacak davranışlarda bulunmak ve "Pear"ın bilgilerine izinsiz ulaşmaya çalışmak.

"Pear" paylaşımlı hosting sunucularının inode limitlerini 100.000 olarak belirlemiştir, bu oran normal bir hosting kullanımı için ideal seviyede olup hizmetin aşağıdaki amaçlarla kullanılmasına izin vermez, kullanılması halinde haber vermeksizin hesabı durdurma, silme haklarını saklı tutar ve kesinlikle geri ödeme yapmaz.

  • Madde 7.1 - Yasa Dışı Yayın: Telif Hakları saklı çalışmalar, ticari ses, video, müzik dosyaları ve T.C. yasalarınca yasaklanmış diğer tüm materyallerin barındırılması.
  • Madde 7.2 - Ahlaka Aykırı Materyal: Pornografi, erotik resimler, videolar ve benzeri içerikler barındıran yayınlar. (Sadece Türkiye lokasyon için geçerlidir.)
  • Madde 7.3 - Oyun ve Animasyon: Jumpling, MUDs, Egg Drop, interaktif oyunlar ve SWF dosyalarının FTP Server'da barındırılması.
  • Madde 7.4 - Rencide Edici Materyal: Herhangi bir din, dil, ırk, cinsiyet, ve benzeri toplumsal grupları baz alan ayrımcı ve öfke içeren içeriklerin barındırılması.
  • Madde 7.5 - Dosya Deposu: Hosting ve reseller paketlerinin dosya deposu, paylaşım servisi olarak kullanılaması, sunucularda program exe, bat, rar, zip, mp3 vb. uzantılar barındırılması.
  • Madde 7.6 - Hack/Hacking: Hack ve hacking için gerekli uygulamalar, programlar, saldırı araçları barındırılması ve kullanılması.
  • Madde 7.7 - Diğer Materyaller: Proxy Scriptlerin, Anonymizerların ve tüm IP Scannerlerin; Mail Bombers, Spam Scriptlerin kullanılması.
  • Madde 7.8 - Bayi Hosting: İsim sunucuları uzun süre yönlendirilmeyen, kayıt edilmemiş veya düşmüş alan adlarına hosting hesaplarının açılması.
  • Madde 7.9 - Kaynak Kullanımı: Bir site için izin verilen sunucu kaynaklarının üzerine çıkılıp, mevcut diğer sitelerin yayında olmasının engellenmesi.

"Pear"ın duyurduğu son dakika haberlerinin takibinden müşteri sorumludur. "Pear" müşteriyi değil, müşteri "Pear"ı takip etmek zorundadır.

"Pear"ın sağladığı tüm hizmetlerde self managed destek sistemi geçerlidir ve ticket ile bildirilmesi zorunludur. "Pear" kendinden kaynaklı bir sorun olmadığı durumlarda müşteriye destek vermeme hakkını saklı tutar.

Hizmet ilk alındığında taşınan veriler haricinde "Pear" çalışanlarına yaptıracağınız veri taşımaları ücrete tabidir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sanal Sunucu hizmetlerimizde ilk kurulum işlemi ücretsiz, sonraki yeniden kurulum (format) işlemleri 10 TL ek ücrete tabidir ve talepler bu adresten alınmaktadır.

Tüm paylaşımlı hosting sunucularımızda PHP mail fonksiyonu ve benzeri modüller kapalıdır. Herhangi bir ek ücret ile açılması mümkün değildir/talep edilemez.

Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda(Forumlarda verilen negatif ticaret puanları, açılan şikayet konuları ve ticari profilimizi zedeleyecek bilimum davranışlar dahil) bu tarz kampanyalar düzenlendiği takdirde hesap ve hizmet sorgusuz sualsiz olarak sunucularımızdan silinecek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Ödeme sağlayıcılarının aldığı komisyonların ödemesi müşteriye aittir, bu komisyonları hesaplayarak fatura tutarınızı ödeyiniz, aksi taktirde bize ulaşan ücret fatura tutarından az olacağı için ödeme onaylanmayacaktır.

Sitemizde bulunan paket fiyatlarına +%18 KDV (Katma Değer Vergisi) dahil olsa da Aracı Ödeme (Kredi Kartı & Bitcoin) komisyonları dahil değildir. Muhasebe departmanımıza gönderdiğiniz fatura talepleri doğrultusunda faturanız bir sonraki iş günü sitemize kayıtlı olduğunuz adresinize karşı ödemeli olarak kargolanacaktır. "Fatura almasam indirim olur mu?" şeklinde pazarlık yapılamaz.

İade koşulları bu sayfada madde madde belirtilmiş olup harici bir işlem yapılmamakla beraber farklı bir uygulama teklif edilemez.

"Pear"dan hizmet alan tüm kullanıcılar bu şartları kabul etmiş sayılır. "Pear" hizmet sözleşmesini haber vermeksizin düzenleme hakkını saklı tutar.

Destek

Canlı Destek

Canlı yardım operatörlerimizden anlık olarak destek alabilirsiniz.

Ticket Desteği

Müşteri panelinizden destek bildirimi oluşturarak teknik yardım alabilirsiniz.

Telefon Desteği

Çağrı merkezimizden bize ulaşarak ödeme ve sorularınız için yardım alabilirsiniz.

Sosyal Medya Desteği

Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek güncelleme ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.